top of page
Vyhledat
  • NANI

Vytvořte si vlastní originální parfém

Zkuste si vyrobit svůj vlastní a zcela originální parfém. Potřebujete k tomu esenciální oleje různých typů a budete je kombinovat v různých poměrech. V našem setu pro výrobu máte všechny ingredience a pomůcky pro výrobu a můžete si vyzkoušet namíchat parfém zcela dle své chuti a nálady. Vše záleží jen na Vás!

Můžete si však zkusit vyrobit jednodušším způsobem i parfém doma z vlastních surovin. Kromě esenciálních olejů budete potřebovat i základový olej (např. kokosový nebo jojobový) a originální flakonek na finální produkt.

Každý parfém se skládá z mnoha vonných složek. Ty společně působí na smyslové vnímání, a navíc na každého trochu jinak. Takže některá vůně vás může naprosto uchvátit a jiná zase vyvolat úplný opak.Co vědět, než začnete sestavovat svou vůni?

Pro účely aromaterapie a výrobu parfémů se vůně dělí na 3 skupiny tónů vůní, a to na:

· Hlavu (vrchní tóny)

· Srdce (střední tóny)

· Zemi (spodní, základní tóny)

Jaké vůně jsou jejich součástí?

1. Hlavu tvoří vrchní tóny. Jsou svěží, ucítíte je jako první a rychleji vyprchají – 30%

Co sem patří? Například citrón, pomeranč, lemongrass, limeta, bergamot, mandarinka nebo grep.

2. Srdce pak tvoří střední tóny vůní. Jsou to květinové a sladší vůně, které vydrží déle a v parfému jsou nejdůležitější – 50%

Které to jsou? Růže, jasmín, šalvěj, levandule, lotos, lípa, lilie, neroli, skořice, vanilka, ylang ylang, plumerie, vetiver a další.

3. Země je základem a její vůně jsou dlouhotrvající (ideálně kořeněné zemité vůně) – 20%

Které sem zařadit? Kadidlo, cedr, vanilka, myrha, santal, tonka, myrha, vetiver a podobně.


Jak na harmonické sladění?

Ta nejdůležitější část při tvorbě kompozice je smíchat vhodně jednotlivé tóny tak, aby se vám výsledek líbil. A to už je trochu oříšek. Testujte a zkoušejte po kapkách. Ke kapce prvního vybraného oleje, přidejte po kapce další a pak další. Vyhraďte si čas, soustřeďte se jen na vůně a jejich spojení. Testujte například na kousku vaty a nechte v uzavřené lahvičce rozvonět. Mezi různými vůněmi si čichněte ke kávovým zrnům (neutralizuje vůně). Vše si pečlivě zaznamenávejte a vybranou kombinaci pak proměňte ve vlastní parfém. Klasicky tvoří srdce parfému 50%, zbylá část pak připadá na hlavu (30%) a základ (20%). Poměr však není pravidlo a opravdu zkoušejte. Silné vůně přidávejte poslední a postupně.


Jako vodítko pro Vás máme pár našich tipů na mix vůní (dávkování je v kapkách)


Svěží citrusová s lehkými květovými tóny - 5 lemongrass (nebo santal), 8 bergamotu a 2 jasmín

Jasmínová vůně s vanilkou – 3 jasmín, 3 vanilka, 6 pomeranč, 3 lemongrass

Svěží citrusová s vanilkou - 4 santal, 5 vanilka, 3 grep, 3 bergamot

Lehká květinová - 5 pomeranč, 6 ylang ylang, 4 santal

Růžová – 4 růže, 5 santal, 6 bergamot

Omamná – 4 kadidlo, 5 pomeranč, 6 jasmín

Lehká dřevitá - 5 bergamot, 6 vetiver, 4 cedr

NANI signature - 4 bergamot, 2 vanilka, 3 plumerie, 6 vetiver


Pokud máte svůj ideální mix vůní, stačí ho jen přidat do podkladového oleje (15 kapek oleje na cca 3 lžíce oleje), promíchejte, nalijte do vybraného flakonku a máte hotovo.


Složitější je již výroba s alkoholovou bází. To už je dokonalá alchymie. Vyzkoušejte v našem setu:-)!10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page